Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego 2022. Sprawdź WYNIKI i ZDJĘCIA. Jest NOWY imponujący rekord trasy

KL
Na starcie stanęło ponad 1200 zawodniczek i zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Grycko. Pierwsza wśród pań była Olesia Didovodiuk.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na starcie stanęło ponad 1200 zawodniczek i zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Grycko. Pierwsza wśród pań była Olesia Didovodiuk. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KL
Sport w Żywcu. Mimo zimowej pogody na Żywiecczyźnie udało się zorganizować 22. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego, będący jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Na starcie stanęło ponad 1200 zawodniczek i zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Grycko, ustanawiając nowy rekord 1 godz. 5 min. i 54 sek. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła obywatelka Ukrainy Olesia Didovodiuk (01:27:44). Zobaczcie ZDJĘCIA!

Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego 2020 - WYNIKI i ZDJĘCIA

Ponad 1200 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie 22. PKO Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego, który odbył się dzisiaj, 3 kwietnia, w Żywcu. Startujący mieli do pokonania 21 km 97,5 metra wokół Jeziora Żywieckiego. Nie w zimowej aurze byłoby to zdecydowanie łatwiejsze. Mimo to - ku ogólnemu zaskoczeniu - padł nowy rekord trasy. Ustanowił go przybyły z Władysławowa Tomasz Grycko, meldując się na mecie po 1 godz. 5 min. i 54 sek. Pobił on rekord Kenijczyka Joela Maina Mwangi (01:06:01) z 2017 roku.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego - tempo było imponujące

Start i meta biegu 22. Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego znajdowały się na żywieckim Rynku. Bieg rozpoczął się tuż po godz. 10.00. Niesprzyjająca pogoda, nie przeszkodziła dziś startującym. Co potwierdzają imponujące wyniki osiągnięte w klasyfikacji zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Pierwszy na mecie był nowy rekordzista Tomasz Grycko. Drugi przybiegł Mateusz Mrówka. który uzyskał czas: 01:08:34. Miejsce trzecie zajął obywatel Ukrainy Dmytro Didovodiuk (01:08:54).

Pierwsza wśród pań była Ukrainka Olesia Didovodiuk z czasem 01:27:44, druga zameldowała się jej rodaczka Maryna Nemczenko (01:27:56), a trzecia - Anna Sawicka (01:31:30).

Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego 2022. Sprawdź WYNIKI ...