Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bielsku-Białej odbędą się dziś bezpłatne konsultacje kardiologiczne oraz prelekcje zdrowotne w ramach cyklu „Klub Pacjenta”

Katarzyna Dębowska
Katarzyna Dębowska
Dziś od godz. 12:00 w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej odbędą się  bezpłatne, indywidualne konsultacje ze specjalistami z dziedziny kardiologii, dietetyki, fizjoterapii i psychologii.
Dziś od godz. 12:00 w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej odbędą się bezpłatne, indywidualne konsultacje ze specjalistami z dziedziny kardiologii, dietetyki, fizjoterapii i psychologii. Paweł Sowa/ Wydział Prasowy UM BB
W czwartek w Beskidzkiej Izbie Lekarskiej w Bielsku-Białej zainaugurowano „III Podbeskidzkie Warsztaty Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych”. Dziś od godz. 12:00 w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej, odbędą się bezpłatne, indywidualne konsultacje ze specjalistami z dziedziny kardiologii, dietetyki, fizjoterapii i psychologii

Konsultacje kardiologiczne w Bielsku- Białej

Od godz. 12:00 w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej, przy ul. Bystrzańskiej 23 w Bielsku-Białej odbędą się indywidualne konsultacje ze specjalistami oraz cykl wykładów poruszających kwestie zapobiegania zagrożeniom zdrowotnym i chorobom cywilizacyjnym w szczególności chorobom układu krążenia.

– Trzecia edycja Podbeskidzkich Warsztatów Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych będzie wyjątkowo ciekawa, nie tylko z uwagi na wybrane zagadnienia, ale również na fakt, iż będą jej towarzyszyć również prelekcje dla pacjentów. Tym sposobem spotkanie będzie nie tylko doskonałą platformą wymiany doświadczeń w środowisku lekarskim, ale również okazją do budowania większej świadomości na temat zdrowia wśród społeczności lokalnych – mówi prof. dr. hab. n. med. Krzysztof Milewski, ordynator Oddziału Kardiologii, dyrektor Ośrodka Kardiologiczno-Kardiochirurgicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej, Grupa American Heart of Poland.

W czasie spotkania poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące karty pacjenta z niewydolnością serca, roli i miejsca rehabilitacji kardiologicznej u osób z chorobami układu krążenia oraz wsparcia psychologicznego dla pacjentów z chorobami układu krążenia i ich rodzin. Zainteresowani dowiedzą się również jak istotne znaczenie w zapobieganiu chorobom serca i naczyń ma prawidłowy styl żywienia. Przedstawione zostaną również optymalne wzorce ruchowe dla kuracjuszy rozpoczynających aktywność fizyczną. Osobny wykład poświęcony zostanie prawom i obowiązkom pacjenta. Wyjątkowym elementem spotkania będzie też prelekcja online przedstawiciela Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

- To bardzo ważna inicjatywa. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie pacjentów - podkreśla Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku Białej.

Dziś od godz. 12:00 w siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej odbędą się bezpłatne, indywidualne konsultacje ze specjalistami z dziedziny kardiologii, dietetyki, fizjoterapii i psychologii.
pixabay

Eksperci którzy wezmą udział w dzisiejszych prelekcjach to wybitni specjaliści w dziedzinie kardiologii,fizjoterapii,ortopedii. Podczas wykładów w Bielsku-Białej towarzyszyć im będą dietetyk i psycholog. Udział w prelekcjach wezmą:

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski, ordynator Oddzału Kardiologii, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku-Białej, Dyrektor Generalny Centrum Badawczo-Rozwojowego, Grupa American Heart of Poland,
  • dr hab. prof. Zbigniew Nowak, kierownik Zakładu Fizjoterapii w Chorobach Wewnętrznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach,
  • dr. hab. prof. Krzysztof Ficek, specjalista ortopeda Galen-Ortopedia Sp. z o.o., Katedra Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu i Medycyny Sportowej AWF w Katowicach,
  • Marzanna Bieńkowska, zastępca dyrektora Departamentu Dialogu Społecznego i Komunikacji, Biuro Rzecznika Praw Pacjenta,
  • Agnieszka Wołczenko, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce,
  • mgr Katarzyna Jasionowicz, dietetyk z Uzdrowiska Ustroń, Grupa American Heart of Poland,
  • mgr Justyna Zdanowicz, psycholog z Centrum Medycznego Corvita w Bielsku-Białej.

Organizatorami spotkania są: Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku-Białej, Grupa American Heart of Poland; Beskidzka Izba Lekarska, Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jarosław Klimaszewski – Prezydent Bielska-Białej.
 
Partnerami wydarzenia są: Fundacja „Z sercem do Pacjenta, Centrum Medyczne Corvita, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów „EcoSerce”, Akademia Śląska, Polskie Towarzystwo Lekarskie, Galen Ortopedia Sp z o O, Fundacja why not oraz MTree Medical.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto