MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzienny Dom Seniora to kolejna inwestycja w Rajczy oddana oficjalnie do użytku

Katarzyna Dębowska
Katarzyna Dębowska
Gmina Rajcza otrzymała dofinansowanie na utworzenie i wyposażenie placówki dziennego pobytu dla seniorów zamieszkałych na terenie gminy. Kwota dofinansowania wyniosła 377847.72 tysięcy złotych. Ze środków własnych gmina przeznaczyła na ten cel około 350 tysięcy złotych.

Aktywni seniorzy w gminie Rajcza

Dzienny Dom Seniora w Rajczy to kolejna ważna inwestycja wójta gminy Zbigniewa Paciorka. Placówka powstała z dofinansowania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Senior+”. Celem ośrodka jest aktywizacja osób starszych, nieaktywnych zawodowo w wieku 60 lat i więcej. Aktywne spędzanie wolnego czasu obejmuje korzystanie z bogatej oferty edukacyjnej, kulturalno-oświatowej, aktywności sportowo-rekreacyjnej. Obiekt zagospodarowany na dzienny dom seniora to znane w Rajczy Koloseum, naprzeciwko cmentarza.

Dzienny Dom Seniora jest otwarty od poniedziałku do piątku, od godziny 7:00 do 15:00. Przeznaczony jest dla 36 seniorów, na chwilę obecną z usług ośrodka korzysta 14 osób. Zajęcia plastyczne, malarstwo, rękodzieło, muzykoterapia to tylko niektóre z form aktywności, jaką zapewnia placówka. W ofercie mamy również fizjoterapią, ćwiczenia w plenerze oraz inhalatorium solankowe – mówi Magdalena Probosz-Walkarz, kierownik dziennego domu seniora w Rajczy.

Nabór do dziennego domu seniora jest nadal otwarty. Informacji na temat rekrutacji oraz uczestnictwa w zajęciach Dziennego Domu ,,Senior +” udzielają pracownicy

Ośrodka Pomocy Społecznej w Rajczy:
Urząd Gminy Rajcza, pok. nr 1,
tel.  338261245.

http://rajcza.naszops.pl/n,nabor-do-dziennego-domu-seniora-senior-w-rajczy

Inhalatorium solankowe powstało w Rajczy w 2021 r. z projektu ''Wspólnie w harmonii przyrody, ciała i duszy'', w ramach programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto