18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Węgierska Górka: Podsumowanie projektu Lepsze Gimnazja. Dziś wernisaż wystawy bożonarodzeniowej.

ŁUG
Uczyli się projektować strony internetowe, tańczyć, rapować oraz rysowali komiksy. Mieli też dodatkowe lekcje angielskiego, niemieckiego, polskiego, historii i fizyki. Ponadto wyjeżdżali na wycieczki, brali udział w zawodach i mogli korzystać z wielu różnych atrakcji.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie projektu zatytułowanego "Lepsze Gimnazja", realizowanego przez wszystkie gimnazja z terenu gminy Węgierska Górka od początku 2010 roku. Podsumowaniu towarzyszyć będą konferencja oraz uruchomienie wystawy plastycznej o tematyce bożonarodzeniowej.

Prace, które ją tworzą, również powstały w trakcie zajęć przewidzianych w projekcie. Ogólnodostępny wernisaż wystawy w siedzibie Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka (obiekt hali sportowej) odbędzie się już w najbliższy wtorek (20.12) o godz. 16.00. Ubarwią go artystyczne popisy młodzieży.

Wielu młodych ludzi biorących udział w tym projekcie rozwija swoje zainteresowania i pasje. Niektórzy odnoszą nawet znaczące sukcesy. Na przykład uczennica Gimnazjum Publicznego w Cięcinie, Klaudia Jeleśniańska zdobyła trzecie miejsce podczas Eurodyktanda przeprowadzonego w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

Warto podkreślić także, że gimnazjaliści z Żabnicy odwiedzili niedawno centrum nauko-techniki w Świnnej, a uczniowie z Węgierskiej Górki uczyli się kroków hip-hopu pod okiem profesjonalistów.

Przedsięwzięcie pod hasłem "Lepsze Gimnazja" ma na celu rozwój wykształcenia i kompetencji poprzez wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji, jak również zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

- Aby wyrównać istniejące dysproporcje w edukacyjnych osiągnięciach pomiędzy naszymi gimnazjalistami, a tymi ze środowisk miejskich, dążyliśmy do podniesienia jakości kształcenia, nauczania, wychowania oraz opieki - podkreśla Tomasz Juraszek, dyrektor Gimnazjum w Cięcinie i koordynator projektu.

W placówkach bardzo przydały się między innymi dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wychowawcze dla uczniów wykazujących problemy w nauce.

Prowadzone było też doradztwo i opieka pedagogiczno-psychologiczna dla młodzieży. Świetnie udała się także realizacja programu prewencyjnego pod hasłem "Sport lekiem na całe zło" oraz dodatkowych zajęć pozaszkolnych i pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto