Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ktokolwiek wiedział, ktokolwiek wie

JM
Antoni Olbert
Antoni Olbert KPP Żywiec
Cały czas nie jest znany los Grzegorza Grzenika oraz Antoniego Olberta - mężczyźni w ostatnim czasie zaginęli na naszym terenie.

68-letni Antoni Olbert zaginął 10 sierpnia. Po raz ostatni był widziany w Żywcu w rejonie ul. Grobla. Od tamtej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis zaginionego: wiek z wyglądu 70-75 lat, wzrost 175 cm, szczupła budowa ciała, włosy siwe - krótkie, zakola, oczy niebiesko-szare.

Policjanci liczą na pomoc osób, które rozpoznają pana Antoniego, ponieważ dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły skutku. Policjanci sprawdzali nie tylko miejsce, gdzie po raz ostatni był widziany, ale także wskazane przez rodzinę m.in. cele spacerów 68-latka.

- W działaniach uczestniczył policyjny pies do poszukiwania osób. Niestety, nie przyniosło to żadnego skutku. Obecnie na bieżąco wykonywane są czynności - powiedział nam w środę o godz. 15.00 policjant.

A okazuje się, że nie jest to jedyne zaginięcie, jakie miało miejsce na terenie Żywiecczyzny w ostatnich dniach. W okolicy Lipowej zaginął mężczyzna spoza naszego powiatu, który na terenie miejscowości miał wykonywać drobne prace dorywcze i nagle... znikł. Poszukiwany to 58-letni Grzegorz Grzenik.

Rysopis zaginionego: wiek z wyglądu 58 lat, wzrost 162 cm,szczupłej budowy ciała,włosy siwe, krótkie, proste, oczy szare.

W dniu zaginięcia ubrany był w koszulkę typu t-shirt koloru szarego, spodnie dżinsowe koloru jasno-niebieskiego, buty plecione koloru brązowego.

- Zaginiony w dniu 17 sierpnia 2016 roku ostatni raz był widziany w godz.10.00-11.00 w rejonie posesji nr 151 w miejscowości Lipowa, przysiółek Bugaj. Ot tamtej pory nie powrócił do miejsca zamieszkania ani nie nawiązał kontaktu z rodziną - informuje żywiecka policja.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionych osób, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żywcu (tel. całodobowy +48 33 867 22 55) lub z najbliższą jednostką policji (tel. 997

Warto wiedzieć, że w zależności od okoliczności zaistniałych w konkretnej sprawie, policja, w chwili przyjmowania zgłoszenia o zaginięciu, kwalifikuje osobę zaginioną do jednej z trzech kategorii. Zakwalifikowanie do określonej grupy, będzie miało wpływ na rodzaj podejmowanych przez nią czynności. W obu tych przypadkach policjanci zakwalifikowali zaginięcia do drugiej kategorii.

Jakie są przyczyny zaginięć? Najczęściej inne w przypadku dzieci, inne nastolatków, a jeszcze inne osób dorosłych.

- Zaginięcia osób dorosłych mają różne przyczyny, a każda sprawa ma swój indywidualny charakter i przebieg. Do najczęstszych przyczyn należą jednak: depresja, nagłe wystąpienie zaburzeń psychicznych, wypadki, zasłabnięcia, a także świadome zerwanie kontaktu z bliskimi. Niektórzy spośród zaginionych to ofiary przestępstw (np. uprowadzenia, morderstwa), jednak są to pojedyncze przypadki - tłumaczą ludzie z fundacji Itaka.Centrum Poszukiwania Ludzi Zaginionych.

O sprawach zaginięć obu mężczyzn na bieżąco piszemy na zywiec.naszemiasto.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto